Hvordan kobler jeg sammen nettbanken og regnskapsprogrammet?

1. Starte veiviseren

Før du starter sjekk at telefonnummer og navn ligge inne på brukeren din. Det finner du ved å klikke på personen oppe til høyre og velge Brukerinnstillinger.

Klikk på Bank og velg Utbetalinger eller Innbetalinger, da starter en veiviser på hvordan du kobler nettbank mot regnskapsprogrammet. I steg 3, Godkjenning av betalinger, kan du velge mellom Regnskapsgodkjente betalinger eller Ettergodkjente betalinger i nettbanken.


2. Kontoinnstillinger

Under Driftskonto må det legges inn en konto. Om du allerede har lagt inn kontoene under innstillinger, henter systemet automatisk opp forslag til konto. Hvis ikke kan du klikke på nedtrekkspilen i feltet for konto og velge Opprett ny.

Lønnskonto, her legger du kun inn en konto dersom du vil at utbetalinger til lønn skal gå fra en annen konto en driftskontoen.