Ikke mist tilgangen til fondene og aksjene dine!

I forbindelse med at vi har blitt SpareBank 1 Helgeland bytter vi system for fonds- og aksjehandel 1. - 3. april 2022.

Enklere fondssparing

For mange kunder betyr det at fondssparing blir både billigere og enklere.  

For å beholde tilgang til tidligere kjøpte fond og aksjer i SpareBank 1 Helgeland, må du gi banken aksept til å flytte dine fond og aksjer til vårt nye fondshandelssystem. Dette får du spørsmål om ved innlogging i nettbank. 

Vi anbefaler derfor at du logger inn i nettbanken din og gir oss aksept til å flytte fondene over i den nye løsningen.  

Flytting av fond og aksjer

Selve flyttingen av dine aksjer og fond (såfremt du har gitt din aksept) skjer 1. - 3. april. Når fondene er flyttet finner du dem i oversikten i nett- og mobilbank, og under “Sparing”.  

Kunder uten nettbank vil motta et brev hvor vi informerer om framgangsmåten for flytting av fonds- og aksjebeholdning.  

Du vil miste tilgang til fondene dine vis nett- og mobilbank, og vi i SpareBank 1 Helgeland kan ikke hjelpe deg med fond og aksjer i Norne.  

Kunder som ikke gir aksept må henvende seg direkte til Norne for å tilgang til fond og aksjer. 

  • For de fleste blir det billigere å spare i fond. 
  • Moderne og brukervennlig fondsportal med oversikt over alle fond som banken tilbyr. 
  • Tilgang til fondshandelsløsningen fra ny mobilbank og ny nettbank. 
  • Samlet rapportering og årsoppgaver for fondene dine. 
  • Mulighet for å samle all fonds-, aksje- og pensjonssparing på et sted. 
  • Velge tjenestenivå utfra ønske om oppfølging og pris.