Ledelse og styrende organer

Representantskapet

Representantskapet er bankens øverste organ og skal se til at banken virker etter sitt formål og i samsvar med lover og vedtekter.


Representantskapet i Sparebanken Telemark 2016

Innskytervalgte, valgkrets Skien:

  • Ragnar Sageide - Representantskapets leder
  • Tonje Møller
  • Jan Thore Øvrum
  • Solfrid Rinde
  • Ellen Hellstrand
  • Arnold Rønningen

Varamedlemmer, Skien:

  • Per Lauritsen
  • Nils Magne Dalene
  • Yngvar Olsen

Innskytervalgte, valgkrets Porsgrunn:

  • Ellen M. Oredalen
  • Jørgen Bøhle
  • John Lønnebakke
  • Anders Bøhle Lunde
  • Hans Johan Dyring
  • Kari Rønningen

Varamedlemmer, Porsgrunn:

  • Esben Rieber-Mohn
  • Lene Heimdal
  • Mette Løvåsen

Innskytervalgte, valgkrets Nome:

  • Paal Andersen
  • Jan Thorsen
  • Helle Bastiansen
  • Torgun S.Høvik

Varamedlemmer Nome:

  • Merete Moe
  • Arild Lindheim

Kommunevalgte.
Skien: 

  • Trond Ballestad
  • Atle Aastad

Personlige varamedlemmer Skien:

  • Trude Sandvik
  • Emilie Schäffer

Porsgrunn:

  • Øystein Beyer
  • Sjur Ajer

Personlige varamedlemmer Porsgrunn:

  • John Vale
  • Geirr Frønes

Nome:

  • Hans Gunnerud Jørgensen
  • Torunn Brukåsa Kleiva

Personlige varamedlemmer Nome:

  • Toralf Orekåsa
  • Siw H. Børresen

Egenkapitalbeviseier- valgte
Sparebankstiftelsen Telemark-Grenland:

  • Jan Terje Olsen
  • Irene Bordier Haukedal
  • Elisabeth A.Nilsen
  • Morten N.Wexels

Personlige varamedlemmer:

  • Per Otterdahl Møller
  • Marianne Vegem Dahle
  • Signe-Marie Aaslund
  • Gjertrud Eide

Egenkapitalbeviseier- valgte
Sparebankstiftelsen Telemark Holla og Lunde

  • Else Marie Lindseth
  • Gunnar Sanden
  • Knut H.Dahl
  • John Harald Rønningen

Personlige varamedlemmer:

  • Alfhild Stokke
  • Anne Aanesen Bjørn
  • Per Arne Aasmundstad
  • Anne Halvorsen Sundbø

Ansattvalgte:

  • Øystein Tallakstad
  • Anne R. Jørgensen
  • Mona Lund
  • Rune B. Christensen
  • Ingerid Pedersen
  • Vigdis Kisterud Norendal
  • Per Gunnar Gulseth
  • Morten Ruud
  • Halvor Aarnes
  • Karl Inge Leerstang

Varamedlemmer

  • Lars Gunnar Løvskeid
  • Stein Erik Amlie

 

Styret:
Medlemmer: Per Richard Johansen (leder), Per Wold (nestleder), Ingeborg Fogt Bergby, Bjørn Vidar Nesheim, Geir Olav Ryntveit, Anne Berg Behring, Jan Berge(A)
Varamedlemmer:
Anja Kristin Hjelseth, Kikkan Christoffersen, May Britt Boye (A)

Representantskapets valgkomite medlemmer:
Jan Thore Øvrum (I) (leder), Jan Thorsen (I), Torunn Brukåsa Kleiva (K), Jan Terje Olsen (E ), Per Gunnar Gulseth (A)
Varamedlemmer:
Kari Rønningen (I), Torun S. Høvik (I), Hans Gunnerud Jørgensen (K), Morten Wexsels (E ), Gry Anne Torgersen (A)


Se også